הרשויות דרשו להקים ממ"דים: הדיירים שהתחייבו בפני שכניהם לא לבנות יפצו

תושבים בדרום ת"א יפונו למרות טענתם שהם הבעלים

עיריית ת"א ממשיכה להילחם בפולשים לאזור "פארק דרום" המתרחב בעיר. לאחרונה, הורה ביהמ"ש לפנות אב ובן שהקימו בשטח מבנה לא חוקי. זאת, לאחר שדחה את טענתם שרכשו את המקום מ"אדם שישב ליד שולחן"

בשנת 1993 אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בתל אביב את הרחבת הפארק העירוני בתל אביב והעברת השטח לידי העירייה פורסמה ברשומות.

אלא שפרסום זה לא מנע מאב ובנו לפלוש לשטח של כ-40 מ"ר באזור התוכנית שנתיים אחרי האישור, לגדר אותו, ולהקים עליו מבנה ללא אישורה של העירייה.
 
לפני כשלוש שנים, כחלק ממאבקה העיקש של עיריית תל אביב נגד הפולשים באזור התוכנית, היא תבעה מבית המשפט גם את פינויים של השניים בטענה שפלשו לשטח. השניים הצהירו כי רכשו את זכיותיהם במקרקעין כדין בשנות ה-90 המוקדמות.
 
לדברי הנתבעים, הם רכשו את הדירה מ"מאדם שישב ליד שולחן" לאחר משא ומתן עיקש שבסופו נחתם חוזה. הנתבעים הוסיפו וסיפרו שהדירה נרכשה על מנת שלבן, שהיה אז סולן בלהקה בבית ספרו היסודי, יהיה מקום לערוך חזרות עם חבריו מבלי להפריע למנוחת השכנים.
 
הנתבעים – שמשכירים את הדירה מאז שנת 1997 – הוסיפו כי ערכו "מאמצים כבירים" למצוא את מוכר הדירה כדי להוכיח את טענותיהם, אך לא הצליחו במשימה. לחלופין, ולמקרה שייפסק כי עליהם לעזוב בכל זאת, הם דרשו פיצוי תמורת הפינוי, בטענה שהשקיעו כספים רבים בשיפוץ המבנה.
Share by: